Zaufanie w świecie randek internetowych

Zdalny charakter znajomości na portalach randkowych wiąże się z wieloma bardzo wygodnymi zjawiskami, w tym przede wszystkim z faktem, że możemy być razem zawsze i wszędzie, kiedy jest nam wygodnie i bez potrzeby wyjeżdżania gdzieś daleko czy ubierania się elegancko na kameralne spotkanie.

Portale randkowe, zwłaszcza w czasie poszukiwania poważniejszego partnera, pozwalają nam na działanie bardzo intensywne, które oznacza po prostu to, że w danym czasie możemy rozmawiać z wieloma osobami i inicjować z nimi różne związki. Jak to przełożyć na świat monogamii, do którego niewątpliwie dążymy?

Konieczna jest twarda granica

Rozmawianie z wieloma osobami nie jest niczym zdrożnym i zaraz po naszej randce internetowej, partner czy partnerka mogą spotkać się na podobnych warunkach z kimś innym. Kiedy jednak zaczynamy odczuwać, że znajomość jest dla nas istotna i chcielibyśmy realnie sprawdzić, czy ma ona jakąś przyszłość, powinniśmy zakończyć wszystkie inne rozwijające się kontakty.

Tego samego musimy oczekiwać od drugiej strony, ponieważ będzie to kamień węgielny pod budowę pierwszych fundamentów zaufania, czyli związku. Jeśli ustalimy wspólnie, że chcemy spróbować, podtrzymywanie innych kontaktów należy rozpatrywać w kategoriach zdrady.

Dodaj komentarz