Singiel w dobie koronawirusa

Bycie singlem to wybór wielu młodych ludzi, którzy zwyczajnie nie chcą się na razie wiązać i mają inne priorytety życiowe. Do niedawna jeszcze takie podejście było otoczone pewnym kultem lub przynajmniej tematyką interesującego i ekscytującego wolnego stanu. Dzisiaj coraz częściej mówimy o zwykłej opcji wyboru pomiędzy samotnością, a byciem w związku.

Osoby stawiające na taką opcję zostały zaskoczone przez koronawirusa, tak samo jak wszyscy inni ludzie. W ich przypadku sytuacja jest jednak dość szczególna, ponieważ w przeciwieństwie do reszty, nie posiadają systemu bezpośredniego wsparcia osób bliskich.

Mężczyzna bez zobowiązań

Typowy singiel o którym mowa, to młody mężczyzna bez zobowiązań, z dobrą pracą i życiem prowadzonym dość intensywnie. Co istotne, takich mężczyzn wirus nie powstrzymał, bo ktoś musi pracować, by gospodarka funkcjonowała. To właśnie single bez zobowiązań cały swój czas poświęcają pracy zawodowej.

Okazuje się jednak, że taka sytuacja wcale nie jest dla nich dobra. Także oni przeżywają więcej stresów, a wielu z nich kieruje się w stronę portali randkowych, gdzie mogą poznać kogoś bliskiego, z możliwością szczerej rozmowy. Czas trwania pandemii jest dla wielu singli okresem przewartościowania swojego życia i chociaż pewnie tak od razu nie porzucą swojego statusu, najpewniej ich przekonania będą stopniowo się zmnieniały.

Dodaj komentarz