Pamiętaj, że to Ty szukasz towarzystwa

Jedną z pułapek, jakie zastawiamy sami na siebie w portalach randkowych jest to, że chcemy zaprezentować na nich najlepszą wersję własnej osobowości. Jest to dość naturalne podejście, bo przecież chcemy być atrakcyjni, chcemy dobrze wyglądać, ładnie i modnie się ubierać i mieć ciekawą osobowość.

Problem zaczyna się w momencie, kiedy dochodzimy do wniosku, że powinniśmy więcej czytać, zwiedzać świat i wyjątkowo chętnie biegać w każdej wolnej chwili. Problem pojawia się w momencie, kiedy nam to wszystko nie wychodzi, a mimo to wszelkie “nowe umiejętności i zainteresowania” wpisujemy na listę hobby i do swojego profilu randkowego.

My i wyolbrzymione aspiracje

Efektem takiego podejścia do tematu jest nienaturalne w swojej istocie zjawisko polegające na tym, że na randki internetowe w naszym zastępstwie chodzą osoby podające się za nas.

To my sami wymyślamy te osoby i to my nimi sterujemy, ale są to raczej nasze wyidealizowane awatary, niż prawdziwe osobowości, jakimi powinniśmy się prezentować.

To oczywiste, że taka udawana osoba zwykle jest mądrzejsza, ładniejsza i bardziej atrakcyjna od nas samych, jednak takie postępowanie nie prowadzi do niczego dobrego.

I nie chodzi nawet o to, że przyjdzie moment prawdy i nastąpi weryfikacja. Jeżeli faktycznie wcielimy się w rolę wykreowaną przez siebie na potrzeby profilu randkowego, będziemy z czasem coraz bardziej nieszczęśliwi.

Portale randkowe i randki internetowe mają pomagać w znalezieniu partnera bądź partnerki, według naszych cech charakteru i  prawdziwych osobowości, jakie sobą reprezentujemy. Tutaj od początku do końca powinniśmy być sobą. Tylko takie podejście zaprowadzi nas do trwałych relacji, tylko dzięki takiemu podejściu mamy szansę na wielką miłość.

Dodaj komentarz