Nie bójmy się powiedzieć „do widzenia”

Znajomości zawiera się i rozwija po to, aby trwały jak najdłużej. Portal randkowy to jedno z wielu miejsc w sieci, gdzie możemy poznać wiele nowych osób, jednak nie możemy traktować ich jak sklepy online, gdzie jedynie przebieramy w “produktach jednorazowych” i regularnie wymieniamy je bez powodu na “nowsze modele”.

To oczywiście wszystko prawda, ale ważne jest także, aby nie angażować się w znajomości internetowe, które źle rokują już na starcie.

W morzu jest pełno ryb…

Stare powiedzenie  – “w morzu jest pełno ryb”, zazwyczaj drażni i nie nastawia nas pozytywnie do zawierania nowych znajomości. Jest to typowe powiedzonko wygłaszane w sytuacji, kiedy kolejny związek nam się rozpadł. Tym bardziej boli, im bardziej zaangażowaliśmy się w tą relację.

Nawet jeśli dotychczas połączyły nas jedynie nieliczne randki internetowe. Pytanie tylko, czy to właściwy odruch? Czy na pewno powinno nam zależeć na kontynuowaniu takiej znajomości?

Na pewno nie można traktować ludzi jak przedmioty które kupujemy i odrzucamy, gdy nam się znudzą. Musimy jednak pamiętać, że portal randkowy to po prostu inna odsłona normalnego życia.

Skoro nigdy nie przyszłoby nam do głowy, że z pierwszą napotkaną rano na ulicy osobą mamy sobie ułożyć resztę życia, dlaczego nagle czujemy się zobowiązani do takiego kroku na portalu randkowym?

Pamiętajmy, że randki internetowe to sposób na poszukiwanie osoby odpowiedniej dla nas i chociaż nie jest tak, że istnieje „ta jedyna” bądź “ten jedyny”, to spośród osób które poznamy w portalu randkowym, tylko nieliczna grupa będzie pasowała do naszych preferencji i oczekiwań.

Dodaj komentarz