Jeśli chcesz zrobić kolejny krok, zrób go

Każda sytuacja, w której boimy się utraty tego co już mamy, jest dla nas poważnym czynnikiem powodującym tendencję do pozostawania przy “status quo”.

Każda kolejna randka internetowa jest świetna, więc po co ryzykować, że w realu się nie uda? Rozmawiamy w sieci już od dłuższego czasu i nie chcemy psuć tego przyjemnego, choć dryfującego związku.

Zbyt daleko idąca propozycja spotkania w realu jest dla nas zagrożeniem. Tylko czy naprawdę właśnie tego chcemy? Czy odpowiada nam pozostanie w pół drogi lub wręcz na jej początku?

Trzeba uciekać ze strefy komfortu

Pozostawanie przy tym co już doskonale znamy, to zamykanie się w strefie komfortu. Jest to dość poważny problem, zwłaszcza jeśli elementem strefy komfortu wciąż jest portal randkowy i niezobowiązujące spotkania w sieci.

Miejsca te są przytulne, bezpieczne i ogólnie bardzo wygodne dla nas samych, dzięki czemu chcemy tam być, a wychodzenie po za strefę jest dla nas niekomfortowe. Zrobienie kroku w przód jest ryzykiem straty tego, co już posiadamy.

Musimy jednak pamiętać, że na końcu drogi, a nawet tylko na następnym jej etapie, jest coś znacznie lepszego, czeka tam na nas realna osoba,a nie jedynie jej namiastka na randkach internetowych.

Taki stan rzeczy sprawia, że naprawdę warto podejmować kolejne kroki i chociaż czasami będą to “kroki w tył”, nie będzie to wcale koniec świata. Nawet jeżeli dojdzie do zerwania znajomości, zawsze przecież są inne osoby i nowe możliwości, z których możemy skorzystać.

Dodaj komentarz