Controlling to nie jest termin dla związku

Controlling to obecnie jeden z najmodniejszych kierunków studiów podyplomowych. Umiejętność skutecznego i efektywnego kontrolowania ludzi i procesów jest bardzo ważna dla biznesu oraz wszelkiej działalności nastawionej na realizację konkretnych celów. Nie można jednak przenosić takich metod na związki, a coraz więcej osób, ma niestety do tego silne skłonności.

Kontrolowanie się nawzajem

W związku musi istnieć właściwy poziom zaufania. Nie pojawi się on oczywiście od razu i nie bez powodu każdy portal randkowy oferuje nam różnego rodzaju narzędzia zapewniające anonimowość i tym samym możliwość natychmiastowego zerwania znajomości.

Randka internetowa to pierwszy krok do zbudowania zaufania, a kolejne kroki robi się cały czas tak, by docelowo zaufanie było nieograniczone. Ale jest to cel bardzo odległy. Mimo wszystko, ciągła inwigilacja i podejrzliwość wobec drugiej osoby, nie buduje zaufania i trwałości w związku.

Przeglądanie telefonu, wypytywanie o wszystkie znajomości, przesłuchiwanie znajomych i przyjaciół… Związek nie może tak wyglądać, bo nawet jeśli w związku do tej pory wszystko okładało się jak najlepiej, taka podejrzliwość z miejsca doprowadzi do jego rozpadu. Brak zaufania po prostu boli.

Dodaj komentarz